Invitata la MTV LIVE@6 cu George Vintila si Oana Tache, Sore a povestit despre experienta "Dansez pentru tine", despre piesa pe care o canta cu Smiley pe discul "Acasa", despre barfele din presa care o cupleaza cu fel de fel de personaje din media, dar si despre dorintele ei.
Sore nu a scapat de probele pregatite de George Vintila, artista fiind "nevoita" sa raspunda intrebarilor fulger puse de prezentatorul MTV.
Sore a spus ca urmeaza pentru ea o perioada foarte agitata: "O sa cant in Piata Revolutiei de Revelion, am foarte multe cantari in tara... De fapt, daca stau bine sa ma gandesc n-am avut nicio zi libera dupa Dansez incoace, dar asa imi place, asa mi-e bine".